Letnie celebrowanie przeszłości

      To moja Letnia Opowieść która jest miłym warunkiem uczestnictwa w Candy w Modrak Cafe, temat przyszedł mi do głowy pod wpływem jednego z komentarzy właścicielki Domu Rozalii. 
Dziękuję dziewczyny - może teraz się zmobilizuję do uporządkowania swoich zdjęć :o)
Czerwiec 1992 - przełom Białki
    Dawno, dawno temu - dokładnie 28 lat temu - ja, Robert i Marcin zostaliśmy poproszeni o wytyczenie szlaku pielgrzymki z Nowego Targu do Dursztyna. Zabraliśmy ze sobą (zrobione wcześniej przez miejscowe dzieci) tyczki z kawałkami szmatek do zaznaczenia drogi i poszliśmy sobie. Ustalenie trasy nie było skomplikowane - po prostu od nowotarskiego lotniska na przełaj przez pola, strumyki i Białkę w kierunku zielonej, trójkątnej góry. Udało się... bo czasy pionierskie mają w sobie dużo uroku, wdzięku  i prostoty :o)
VI 1992 - msza św. pod Maczugą- odprawiana przez krakowskich o.o. Dominikanów
 Przez te wszystkie lata trasa ewoluowała, zmieniały się miejsca wyjścia (np miło wspominam piękną, leśną  trasę z Łopusznej), były opcje z noclegami  ( no wiecie pod namiotami, na sali gimnastycznej, we wsi, a nawet w kaplicy - i  to była najlepsza opcja :o))), itd., a Wspólnota o której tu mowa zmieniała kilkakrotnie nazwę, liderów, charakter, liczebność, zdążyła też się podzielić kilkakrotnie - w mniej lub bardziej spektakularny sposób-.  Ale bez względu na poglądy, przynależność, niesnaski - latem "tuptamy" sobie z Podhala na Spisz - dla siebie samych, dla gości z różnych stron Polski, dla kaplicy i dla tych fenomenalnych widoków.
VI 2008 - gościnnie - MEN IN BLACK :o)
VI 2008- czerwony to jednak mój ulubiony kolor
VI 2008
VI 2008 - Różni Mężczyźni - różne powołania... i zielone lody  :o))
VI 2008 - Maczuga
VI 2008
VI 2012
VI 2012 - droga tylko miedzami i gęsiego
VI 2012- kapeluszowe damy
VI 2012 - w oddali widać wieś - Dursztyn
VI 2012 - teraz już tylko skręt w lewo i kawałek pod górkę i wreszcie kaplica
VI 2012- widok zza węgła
VII 2007
VII 2007
VII 2007- różnorodność
VII 2007
VII 2007


Etykiety: , , ,